עיצוב משרדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר

עיצוב משרדים הוא מונח שתפס תאוצה בשנים האחרונות בצורה מטאורית. בעבר עיצוב היה חלק קטן יחסית בתכנונו של משרד. החלק הארי בתכנון היה החלק הפרקטי, והכל תוך חיסכון רב כך שמשרדים תוכננו ואובזרו באופן פשוט ומינימלי: עמדות מחשבים, ארון מתכת לאחסון, עמדת קבלה והמתנה, כאשר הפן העיצובי הושקע בעיקר בו, שולחנות, כיסאות וזהו בעצם. היום הדברים השתנו לחלוטין. משרד הפך להיות ביתם השני של העובדים וזו  היום גישתן של יותר ויותר חברות: לעשות כל שניתן על מנת לתת לעובדים תחושה ביתית כאשר לאבזור ועיצוב המשרד יש חלק גדול בכך. כמובן שלאדריכל שתבחרו יש חלק משמעותי ביותר באופן שבו המשרד יעוצב.

עיצוב המשרד – חלק בלתי נפרד מהמיתוג שלכם

ממש כפי שהבית שלכם יכול לספר את הסיפור שלכם, לפחות את הטעם שלכם, את הדברים החשובים לכם ולהכיר אתכם באופן מסוים גם לאדם שנכנס לביתכם בפעם הראשונה, כך גם עיצוב המשרד ממתג אתכם. החומרים, הצבעים, האלמנטים הדקורטיביים, הריצוף, החיפוי- כל אלה בולטים מיד לעין, עושים את הרושם הראשוני וממתגים אתכם. האם הקו הוא צעיר וססגוני, חמים ומשפחתי, מודרני והייטקי- ניתן לקחת את העיצובים למקומות שונים וניתן גם לשלב סגנונות בצורה חכמה ומאוזנת בעיצוב אקלקטי. אדריכל טוב ומקצועי הוא אדריכל שמבצע את עבודתו תוך הסתכלות תמידית מעיניו של לקוח פוטנציאלי. גם נתונים שנראה שאינם קשורים למיתוג כמו חלוקת המשרד לחללים או חדרים בהחלט מהווה חלק מהמיתוג שלכם בעיני הלקוח וכך האדריכל צריך לפעול לאורך כל הפרויקט.

תכנון ועיצוב לטובת העובדים

כאמור, משרד היום הוא ביתם השני של העובדים ובעלי חברות רבים יותר ויותר מעוניינים לעצב את החברה או המשרד בגישה הזאת. הדאגה לרווחת העובד מתחילה מדברים בסיסיים כמו מספיק מקום לכל אחד, תאורה מספיקה ונעימה הכוללת תאורה טבעית ומלאכותית, אוורור וגם אקוסטיקה נוחה כך שרעשי הרקע לא יפריעו לריכוזו של עובד או ליכולת לנהל שיחה ועבודה משותפת. עם זאת, אלה התנאים הבסיסיים והראשונים. התכנון והעיצוב תוך חשיבה על העובד כוללים פרטים קטנים יותר: שטיחים ובכלל מגוון טקסטורות, כולל טקסטורות רכות כמו פופים, פינת קפה מעוצבת וכיפית, צבעים חמים, צמחיה וכמובן שניתן ללכת רחוק עוד יותר עם פינוקים ואבזור לטובת העובד, כולל חדר כושר פרטי לעובדי החברה וחדר מוזיקה אם התקציב מאפשר…

תכנון המשרד ועיצובו בהתאם לצורת העבודה

האדריכל בו אתם בוחרים צריך להבין היטב את צרכי המשרד וגם את צורת העבודה בו. היום במשרדים רבים ניתן מקום לעבודת הצוות והעבודה המשותפת. בעלי חברות רבים הגיעו למסקנה ששילוב בין עבודה עצמאית ומתן חופש לכל עובד ליזום וליצור יחד עם סיעור מוחות ושיתוף פעולה בין עובדים, בין אם בתוך צוות או בין צוותים, הוא הדרך הטובה ביותר לעבודה. בהתאם לכך יש לתכנן את המשרד: מקומות להתייעצות ועבודת צוות בסדרי גודל שונים צריך להיות חלק בלתי נפרד מתכנון המשרד. אם עבודת המשרד כוללת קבלת קהל ולקוחות באופן שוטף המשרד צריך להיות מתוכנן בהתאם לכך. אם נערכות במשרד ישיבות הכוללות מספר גדול יחסית של אנשים, כולל אנשים מבחוץ, גם לכך צריך תכנון המשרד ועיצובו לתת מענה. לכן, האדריכל בו תבחרו צריך קודם כל לדעת לעבוד עם אנשים, להבין היטב את אופן העבודה במשרד עד לפרטים הקטנים. זהו ההבדל בין עיצוב משרדים איכותי לעיצוב סטנדרטי.

עיצוב משרדים עם אחריות סביבתית

בניה ירוקה כבר לגמרי לא נראית רק אצל לקוחות או אדריכלים שוחרי טבע. אחריות אקולוגית היא כבר לא מותרות. כולנו יודעים היטב מה מצבו של הכדור וכמה אחריות יש לנו לדורות הבאים. חשוב לבחור משרד אדריכלים שאקולוגיה היא בנשמתם. היום יש גם את כל האמצעים כיצד לבנות בצורה ירוקה וחסכונית אם רק נותנים לכך מספיק שתומת לב בזמן התכנון. בניה ירוקה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהתכנון המוקדם של המשרד. תכנון פתחי האוורור והתאורה הטבעית יחסכו משמעותית באנרגיה וכמובן יחסכו גם כסף רב למשרד. חיסכון באנרגיה ובכסף הולכים יד ביד  כך שהדבר הוא משמעותי. גם מתן פתרונות אקוסטיים לבידוד קולי הוא משמעותי ומהווה חלק חשוב מבניה ירוקה. בניה בת קיימא אינה רק רעיון אלא עמידה במספר תקנים: ת"י 5281, ת"י 5282 הוא דירוג אנרגטי של מבנים ות"י 1045- בידוד תרמי של מבנים. בדקו עם משרד האדריכלים שתכנונם אכן יעמוד בתקנים אלה.

לא לוותר על ניסיון מקצועי לצד אנושיות

על מנת שכל האמור למעלה יבוא לידי ביטוי חשוב לשים לב לשני דברים שמהם הכל מתחיל ובהם הכל נגמר: ניסיון מקצועי לצד אנושיות ואמפתיה. הצד המקצועי כולל בתוכו ניסיון רב בתכנון ועיצוב עם דגש על עיצוב משרדים. בקשו לראות עבודות קודמות, ראו האם סגנונו של האדריכל מתאים לכם. אמנם אדריכל צריך לתכנן ולעצב לפי בקשת לקוחותיו אך עדיין יש מוטיבים המאפיינים את האדריכל עצמו. מעבר לכך בחרו לפי הדברים הפשוטים: האם נוח לכם לפנות לאדריכל, לדבר איתו ולפנות אליו בשאלות (כי לאורך הפרויקט כנראה יהיו לכם הרבה שאלות…), ראו שהוא מנסה באמת להבין אתכם, את צרכי המשרד, טעמכם ורצונותיכם ויודע לתרגם אותם לעיצוב. בחרו אדריכל שמומחה הן באדריכלות והן בעיצוב פנים כך שיוכל לתכנן ולעצב את המשרד מהבסיס ועד לפרטים הקטנים ביותר.

משרד אדריכלים גרינהאוז הוא משרד בעל ניסיון רב בעיצוב משרדים, חללים מסחריים, פרטיים ועוד. המשרד דוגל בשילוב בין מקצועיות ללא פשרות לבין הבנה מלאה של הלקוח וביצוע העבודה בהתאם לציפיותיו.

גרינהאוז אדריכלים

רחוב שטריקר 4
תל אביב-יפו 62006
ישראל

צור קשר

> טלפון: 972-3-6054448 
> פקס: 972-3-6048006 
> דוא"ל: office@grynhaus.co.il