עיצוב פנים מודרני – עבר, הווה ועתיד

עיצוב מודרני – מאפיינים

אז לפני שאנחנו צוללים ומנסים להבין מה זה עיצוב פנים מודרני בואו נלמד מספר דברים חשובים. רוב האנשים המשתמשים בצירוף המילים "סגנון מודרני", נוטים לחשוב, באופן שגוי, שמדובר בסגנון עכשווי. רבים נוטים להתבלבל בין סגנון מודרני לסגנון עכשווי (Contemporary). אז מה נכון? כשמדברים על סגנון מודרני, לפי ההגדרה המדוייקת, מתכוונים לסגנון שהתפתח במחצית הראשונה של ראשית המאה העשרים. (ובעיקר בשנות החמישים והשישים) כשמדברים על הסגנון הרווח היום – מדברים למעשה על סגנון עכשווי: כאן ועכשיו. סגנון אשר מתפתח באופן קבוע, מעכשיו ועד העתיד. באופן כללי, הסגנון המודרני התנגד לסגנונות שקדמו לו, סגנונות עם מאפיינים כהים, דרמטיים, ואלמנטים קישוטיים עשירים. הסגנון המודרני דחה את אלה והכניס את הקווים הישרים והחללים הפתוחים. עיצוב ותכנון

מה מאפיין עיצוב פנים מודרני?

עיצוב הפנים המודרני ניתן לאיפיון בצורה די ברורה. להלן רשימה (לא בהכרח מלאה) שלהם:

  • קוים ישרים ונקיים
  • חללים פתוחים, מעברים רכים וזרימה בחלל ובין החדרים. (הריהוט הוא החוץ)
  • אסתטיקה מינימליסטית – Less is more(מבחינת פריטי עיצוב, ריבוי חפצים)
  • איזון א-סימטרי היוצר תחושת תנועה באמצעות פיזור אלמנטים המושכים את העין באופן שווה
  • חזרתיות – של דוגמאות, צבעים וטקסטורות
  • ניגודיות – בין צבעים וצורות
  • צבעוניות
  • קנה מידה ופרופורציה – יחסים מעניינים בין גדלים של חפצים
  • חומרים טבעיים כגון ריהוט עץ.

עיצוב פנים מודרני – עכשווי (Contemporary)

הסגנון העכשווי מושתת על הסגנון המודרני, ומכיוון שהוא משתנה כל הזמן, לא פשוט להגדיר אותו. בדומה לסגנון המודני הוא מאופיין במינימליזם, קוים נקיים, וחללים פתוחים (Open Space) עם זאת, בניגוד לצבעים הטבעיים של הסגמון המודרני, בסגנון העכשווי שולטת צבעוניות מונוכרומטית של שחור-לבן-אפור, בחלל או בריהוט יש שילוב של חומרים שונים, שאינם טבעיים (זכוכית, מתכת ובטון). גרינהאוז עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני בפרוייקטים שלנו

אצלנו, במשרד גרינהאוז אדריכלים, אנחנו עוסקים במגוון של פרוייקטים של פנים וחוץ. תכנון ועיצוב בניינים, תכנון ועיצוב של משרדים . מגוון הזה מאפשר לנו לעצב במגוון של סגנונות, לפי אופי החברה ודרישות הלקוח. תכנון ועיצוב פנים משרדי כולל חלקים שונים: אזור הקבלה, המשרדים השונים, חדרי ישיבות ועיצוב המטבח או הקפיטריה. במשרדי עורכי דין או רואי חשבון למשל, אנחנו בוחרים פעמים רבות בעיצוב פנים מודרני יוקרתי: קוים ישרים בחדרי הישיבות, כתם צבע של ספות צבעוניות, כסאות צבעוניים או טפטים, שילובים של שחור לבן ואפור, חיפויי עץ של קירות ותקרות. למשרדים הסגורים – האישיים, אנחנו בוחרים בסגנון של עיצוב מודרני. במשרדי הייטק או סטארטאפים – אנחנו משלבים עיצוב פנים מודרני עם אלמנטים עכשווים. בשונה ממשרדי עורכי דין, המשרדים האלה אופיינים בצבעוניות עזה, הדפסים גיאומטרים על הקירות, אלמנטים גיאומטרים בשטיחים ובריהוט, שימוש בזכוכית ומתכת ועוד. ולגבי העתיד – השינויים קורים כל הזמן מסביבנו בעיקר בתכנון סביבת המשרד. חברות הריהוט הגדולות בעולם מקדישות זמן רב וכסף במחקרים העוסקים בצורכי המשרד המשתנים. אם פעם שולחנות משרדיים היו בסגנון אחד בלבד, היום יש מגוון רחב של שולחנות משרד לרבות שולחנות מתכוונים בהתאם לצורכי העובד. אנו דואגים במשרד להיות מעודכנים במחקרים העדכניים ומבקרים בתערוכות עולמיות על מנת ללמוד לאן פניו של המשרד העתידי.

שאלות ותשובות בנושא עיצוב משרד עורכי דין

במשרדי עורכי-דין פרטיות היא נושא חשבו מאוד וכולן בדרך כלל לא נמצא חללי ישיבה פתוחים, אלא חדרים סגורים. המאפשרים פרטיות. בגלל שמדובר בחלל סוגר רצוי להקפיד שתהיה לחדר תאורה טבעית עד כמה שאפשר.

במשרדים כאלה הדגש הוא על מספר רב של חדרי ישיבות. מרבית הישיבות עם הלקוחות לא יתנהלו בחדר עורך הדין אלא בחדר ישיבות ייעודי שיהיו בו מסך למצגות, פינת קפה וכסאות ישבה נוחים במיוחד. יש משרדים שיעדיפו שחדרי הישיבות יהיו בקומה נפרדת ייעודית כדי שהלקוחות לא ייכנסו לחללי העבודה או מפאת סודיות הלקוחות.

נהוג במשרדי עורכי-דין לשמור על עיצוב מסורתי יותר הן בחדרי העבודה והן בחללים הציבוריים. השולחנות יהיו כבדים יותר ועשויים עץ במיוחד בחדרי הישיבות. אם זאת בשנים האחרונות גם במשרדי עורכי דין מנסים "להצעיר" את האווירה ולהוסיף צבעים יותר מגוונים או למקם פינות ישיבה משותפות לא פורמליות.

כמו במשרדי היי-טק גם במשרדי עורכי דין האיחסון הפך בחלקו להיות דיגיטלי. אם זאת לצורך איחסון תיקים וחומרים נוספים שיש דורשים ניירת דואגים להרבה ארונות איחסון יעודיים או בחדרי עורכי הדין או בחללים משותפים.

עמדת קבלה היא חלק בלתי נפרד ממשרד עורכי דין. בחלק מהמשרדים ובמיוחד בגדולים שבהם יש אף יותר מעמדה אחת. לעיתים לפני חדרו של השותף הבכיר או בקומת חדרי הישיבות.  עמדת הקבלה צריכה להיות קרובה לפינת המתנה ללקוחות. ורצוי אף קרובה למטבחון גדול או קטן..

גרינהאוז אדריכלים

רחוב שטריקר 4
תל אביב-יפו 62006
ישראל

צור קשר

> טלפון: 972-3-6054448 
> פקס: 972-3-6048006 
> דוא"ל: office@grynhaus.co.il