טיפים לבחירת משרד אדריכלים בגוש דן

כל תכנון אדריכלי נכון מתחיל עם בחירה חכמה של משרד אדריכלים. בין אם מדובר בתכנון עסקי מוצלח, שדרוג או עיצוב פנים מחודש של משרדי הייטק או עריכת דין, או מנגד תכנון אדריכלי מורכב של מגדלי יוקרה, הצורך באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים הוא אולי הפרמטר המרכזי והחשוב ביותר.

משרד אדריכלים בגוש דן אינו מראה נדיר, ובכל זאת חשוב מאוד לבחור את המשרד בקפידה תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. סביבת העבודה, אופי המשרד, ההתמחויות והניסיון של הצוות במשרד האדריכלים הם רק חלק מהדגשים עליהם חשוב לתת את הדעת.

מהם הטיפים לבחירת משרד אדריכלים מנצח בגוש דן? סקרנו עבורכם את הנקודות המרכזיות לפני שאתם מתחילים את התכנון האדריכלי או את השיפוץ של משרדי העבודה הישנים.

וותק וניסיון

אמנם לא קשה לאתר משרד אדריכלים בגוש דן, אך לא לכולם יש את הוותק והניסיון הנדרשים על מנת לעמוד באתגרים של עולם האדריכלות ועיצוב פנים . מדובר בשני תחומים דינאמיים מאוד, בייחוד בעידן הפוסט קורונה. כל פרויקט של תכנון או עיצוב דורשים ראייה רחבה והסתכלות לטווח הרחוק – את אלו יכולים להביא ברוב המוחלט של המקרים רק אדריכלים מנוסים עם רזומה עשיר.

ההמלצה היא כמובן לבחור משרד אדריכלים  בגוש דן בהסתמך על הוותק ועל כמות הפרויקטים שהצטברו אצל אנשי המשרד במהלך השנים – כלל שהאדריכלים במשרד היו מעורבים במספר רב יותר של פרויקטים מורכבים ומגוונים, כך גם הסיכוי שהם ידעו להתמודד עם האתגרים של הפרויקט שלכם בהצלחה.

אופי המשרד

עליכם להתמקד בצרכים הספציפיים של הפרויקט האדריכלי שלכם, ועל פיהם לבחור את משרד האדריכלים. שוק האדריכלות מוצף, ולכל משרד אדריכלים בגוש דן נישה אחרת בה הוא מתמקצע ובוחר להתמקד. כל נישה כזו מהווה עולם ומלואו, וחשוב מאוד לבחור משרד אדריכלים שידע לתת לך את המענה הטוב ביותר.

כך למשל, אם אתם מעוניינים בעיצוב פנים מחודש של משרד היי-טק, עליכם לפנות למשרד אדריכלים בגוש דן עם צוות מעצבי פנים מיומן. מן הצד השני, פרויקטים אדריכליים של תכנון ובניית מגדלי יוקרה מהווה נישה שונה לחלוטין, ולשם הפרויקט תידרשו לבצע סקר שוק מקיף ולבחור אדריכלים מקצועיים ומנוסים שיעבדו בשיתוף פעולה עם קבלני הבניין והמוציאים לפועל של הפרויקט.

ההבדל בין מעצב לאדריכל

אמינות

כאמור, משרדי אדריכלים בגוש דן הם מראה די שכיח. השאלה היא כמובן כמה מהם באמת נחשבים אמינים. כאשר אנו מדברים על אמינות, חשוב להבין כי תחום הבנייה והאדריכלות יכול להיות פרוץ במובנים מסוימים.

עלינו לבחור משרד אדריכלים בגוש דן שייתן לנו את המענה המקצועי הטובה ביותר, אך גם ישמור על הנהלים ועל התקנות בחום הבנייה. לצורך כך, עלינו לוודא שמשרד האדריכלים עמו אנו משתפים פעולה עובד לפי חוקי ההתחדשות העירונית (תמ"א 38-2), מגיש את כל האישורים והטפסים הנדרשים לעירייה ולרשויות המבצעות, קיים בבעלותו רישיון לבצע את הפרויקט, הוא משתף פעולה אך ורק עם גורמים מוסמכים (קבלנים, מהנדסי בניין..) וכן הלאה.

ורסטיליות

כל פרויקט אדריכלי שאפתני דורש מאיתנו לבחור משרד אדריכלים ורסטילי לרשותו עומד צוות מגוון ומיומן. פעמים רבות, על מנת לקבל השירות האידיאלי, עלינו לפנות למשרד אדריכלים בתוכו מוטמעים צוותים ייעודיים שעוסקים בפן העיצובי של הפרויקט.

האדריכל עוסק בהיבטים הפרקטיים והטכניים של הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד לסיום הפרויקט – הגשת תכניות אדריכלות לוועדות, קבלת היתרי בנייה, תכנון ושרטוט של המבנה, קבלת החלטות בנוגע להיבטים הפרקטיים ושיתוף פעולה מלא עם הקבלנים בפועל.

להשלמת התמונה, דרושים אנשים מקצוע יצירתיים מתחום עיצוב הפנים שידעו ליצור את התמונה המלאה ולחבר בין הצד הפרקטי לבין הדגשים העיצוביים והפרטים הקטנים שיהפכו את הפרויקט לייחודי ושלם יותר.

רחוב שטריקר 4
תל אביב-יפו 62006
ישראל

> טלפון: 972-3-6054448 
> פקס: 972-3-6048006 
> דוא"ל: office@grynhaus.co.il 

דילוג לתוכן